Drut kształtowy to dodatkowe narzędzie do cięcia, dostępne dla wszystkich modeli wycinarek do pianki gorącym drutem LYNX. Jest używany razem ze stołem obrotowym i tokarką, aby uzyskać różne wyniki. Drut kształtowy jest montowany na ramieniu maszyny (poziomo lub pionowo), zamiast standardowego drutu. Jest to bardzo gruby drut gorący o grubości 1mm lub więcej, który można wyginać w dowolne kształty, w zależności od potrzeb operatora. Za pomocą tego narzędzia można wycinać kształty wklęsłe i wypukłe. Drut kształtowy jest pomocny przy masowej produkcji obiektów 3D, gdy klient chce wyciąć wiele elementów o tym samym kształcie.

Proces cięcia można przeprowadzić na dwa sposoby, zarówno za pomocą stołu obrotowego, jak i tokarki.

1)Pierwszy rodzaj cięcia to proste cięcie z obrotem o 360 stopni. Shapewire należy wygiąć w konturowy kształt elementu. Następnie operator montuje go na ramieniu maszyny i umieszcza blok materiału na stole obrotowym (przy cięciu w pionie) lub na tokarce (przy cięciu w poziomie). Ruch cięcia jest prosty — drut kształtowy przesuwa się do przodu, w kierunku materiału, wchodzi do środka i zatrzymuje się. Następnie blok materiału jest obracany o 360 stopni za pomocą stołu obrotowego lub tokarki. Po pełnym obrocie drut Shape wychodzi z materiału. Operator otrzymuje symetryczny obiekt 3D, taki jak wazon, podstawa kolumny itp.

2) Drugi rodzaj procesu cięcia za pomocą Shapewire to wirowanie. Ten rodzaj cięcia różni się od poprzedniego tylko jednym parametrem – gdy Shapewire wejdzie w materiał, nie zatrzymuje się, ale porusza się wraz z obrotowym akcesorium. Na przykład podczas używania drutu Shape z tokarką, cięcie odbywa się w ten sposób: Operator umieszcza blok materiału na tokarce. Kształt wnika w materiał, a następnie zaczyna się poruszać poziomo, podczas gdy w tym samym czasie tokarka zaczyna się obracać. Tokarka może obracać się o mniej lub więcej niż 360 stopni, ale zwykle obraca się o więcej niż 360 stopni. W tym procesie drut kształtowy tworzy rowkowany kształt na boku bloku materiału.

table size 1000mm
device size 1050x1050x200mm
weight 40kg
shape-wire-2
© LYNX TERMCUT 2006 | Wszystkie prawa zastrzeżone