Stół obrotowy służy do wycinanie różnych rodzajów obiektów 3D: symetrycznych (kula, wazon, butelka), i asymetrycznych (koń szachowy, samochód, rzeźba). To w pełni automatyczne urządzenie sterowane komputerowo i poruszane za pomocą silnika krokowego. Stół obrotowy jest przeznaczony do wszystkich modeli ploterów termicznych LYNX. Umieść go na stole maszyny, połóż blok styropianu i rozpocznij cięcie.

Stół obrotowy do ploterów termicznych może być używany z drutem kształtowym lub drutem prostym.

Stół obrotowy do ploterów termicznych z drutem kształtowym

Jeśli chcesz wyciąć wiele elementów o symetrycznym kształcie użyj drutu kształtowego. Drut kształtowy to bardzo gruby drut (o średnicy 1 mm lub większej), wygnij go tak, by uzyskać kontur symetrycznego obiektu 3D. Zamontuj drut na uchwycie. Sam ruch cięcia jest bardzo prosty. Drut kształtowy wchodzi w materiał, zatrzymuje się, stół obraca się o 360 stopni. Po zakończeniu obrotu, drut kształtowy wychodzi z materiału.

Jeśli chcesz wyciąć asymetryczne obiekty 3D (samochód, koń szachowy) skorzystaj z programu STYRO3D, który otrzymasz w pakiecie z ploterem termicznym LYNX TERMCUT. Generuje ono dane dla poszczególnych sekcji cięcia dla asymetrycznych obiektów 3D. Przygotuj projekt obiektu w formacie RAW, STL lub DXF. Zaimportuj plik 3D do STYRO3D, ustaw parametry cięcia i precyzję (liczbę sekcji cięcia), i rozpocznij cięcie.

Stół obrotowy do ploterów termicznych z drutem prostym

Jeśli wycinasz symetryczny obiekt 3D najpierw przygotuj projekt konturu. Zrób to w programie plotera LYNS TERMCUT lub prześlij grafikę wektorową. Ustaw liczbę sekcji cięcia – od 4 do 180 – w zależności czy kształt, który chcesz uzyskać jest czworoboczny czy zupełnie okrągły. Program plotera automatycznie ustawi kąt, o który musi obrócić się stół po każdym cięciu. Umieść blok styropianu ma stole i ustaw punkt początkowy, prześlij z ustawieniami do maszyny (jednym kliknięciem) i uruchom maszynę.

Stół obrotowy 3D do plotera termicznego LYNX
table size 1000mm
device size 1050x1050x200mm
weight 40kg
Ploter termiczny LYNX TERMCUT ze stołem obrotowym do obróbki obiektów 3D
Projekt obiektu 3D w programie Styro3D przygotowany do cięcia przy pomocy maszyny CNC
Obiekt 3D w trakcie wycinania ploterem termicznym LYNX TERMCUT
Obiekt 3D po obróbce wycinarką CNC
© LYNX TERMCUT 2006 | Wszystkie prawa zastrzeżone