Stół obrotowy służy do wycinanie różnych rodzajów obiektów 3D: symetrycznych (kula, wazon, butelka), i asymetrycznych (koń szachowy, samochód, rzeźba). To w pełni automatyczne urządzenie sterowane komputerowo i poruszane za pomocą silnika krokowego. Stół obrotowy jest przeznaczony do wszystkich modeli ploterów termicznych LYNX. Umieść go na stole maszyny, połóż blok styropianu i rozpocznij cięcie.

Stół obrotowy do maszyn CNC może być używany z drutem kształtowym lub drutem prostym.

Stół obrotowy do maszyn CNC z drutem kształtowym

Jeśli chcesz wyciąć wiele elementów o symetrycznym kształcie użyj drutu kształtowego. Drut kształtowy to bardzo gruby drut (o średnicy 1 mm lub większej), wygnij go tak, by uzyskać kontur symetrycznego obiektu 3D. Zamontuj drut na uchwycie. Sam ruch cięcia jest bardzo prosty. Drut kształtowy wchodzi w materiał, zatrzymuje się, stół obraca się o 360 stopni. Po zakończeniu obrotu, drut kształtowy wychodzi z materiału.

Jeśli chcesz wyciąć asymetryczne obiekty 3D (samochód, koń szachowy) skorzystaj z programu STYRO3D, który otrzymasz w pakiecie z ploterem termicznym LYNX TERMCUT. Generuje ono dane dla poszczególnych sekcji cięcia dla asymetrycznych obiektów 3D. Przygotuj projekt obiektu w formacie RAW, STL lub DXF. Zaimportuj plik 3D do STYRO3D, ustaw parametry cięcia i precyzję (liczbę sekcji cięcia), i rozpocznij cięcie.

Stół obrotowy do maszyn CNC z drutem prostym

Jeśli wycinasz symetryczny obiekt 3D najpierw przygotuj projekt konturu. Zrób to w programie plotera LYNX TERMCUT lub prześlij grafikę wektorową. Ustaw liczbę sekcji cięcia – od 4 do 180 – w zależności czy kształt, który chcesz uzyskać jest czworoboczny czy zupełnie okrągły. Program plotera automatycznie ustawi kąt, o który musi obrócić się stół po każdym cięciu. Umieść blok styropianu ma stole i ustaw punkt początkowy, prześlij z ustawieniami do maszyny (jednym kliknięciem) i uruchom maszynę.

Stół obrotowy 3D do plotera termicznego LYNX TERMCUT
table size 600mm
device size 650x650x200mm
weight 40kg
Ploter termiczny CNC LYNX TERMCUT A 60 ze stołem obrotowym 3D
Projekt obiektu 3D w programie Styro3D przygotowany do cięcia przy pomocy maszyny CNC
Obiekt 3D w trakcie wycinania ploterem termicznym LYNX TERMCUT
Obiekt 3D po obróbce wycinarką CNC
© LYNX TERMCUT 2006 | Wszystkie prawa zastrzeżone