Ciepła płyta fundamentowa szalunek tracony
Ciepła płyta fundamentowa

Ciepła płyta fundamentowa - szalunek tracony

Ciepły fundament to nowe rozwiązanie szalunków traconych, które dotychczas wykonywano z desek, co znacznie zwiększało koszty i wydłużało czas pracy. Szalunek tracony styropianowy to sposób na redukcję nakładu pracy i wydatków. Technologia wykorzystuje bloczki o lekkiej, styropianowej konstrukcji, przyspieszając i usprawniając proces budowy.

Bloczki mają kształt prostokąta i długość 1-2 m. Pojedynczy element waży nie więcej niż 2 kg, a do jego produkcji wykorzystywany jest polistyren ekspandowany (EPS). Szalunki styropianowe są puste w środku i wypełnia się je betonem. Forma ta jest niedemontowalna – ciepły fundament od razu staje się częścią budynku, tworząc istotną warstwę termiczną oraz trwałe i solidne oparcie. Dzięki temu jako wykonawca oszczędzasz czas związany z usuwaniem i rozbiórką drewnianych szalunków.

Konstrukcja szalunków styropianowych bez problemu utrzymuje duże obciążenie, zapewnia odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i zapobiega pojawianiu się zawilgoceń, pleśni i grzybów. To idealne rozwiązanie dla budownictwa jedno i wielorodzinnego, które z powodzeniem zastępuje tradycyjne fundamenty ławowe.

Dedykowana maszyna

Pytania i odpowiedzi

  • W jaki sposób przygotowuje się projekt?

    Projekt można przygotować w programie CAD dostarczonym z maszyną. Jest też mozliwość przygotowania projektu w innym programie tj. AutoCAD, Corel Draw czy Adobe Illustrator i zaimportowania do naszego programu.

  • W jakim formacie można zaimportować projekt?

    Nasze oprogramowanie pozwala na import plików EPS, AI, DXF, DWG, PLT (HPGL) oraz G-CODE.

  • Czy wycinane elementy będą identyczne?

    Tak!
    Naszym celem jest produkcja maszyn o najwyższych standardach. Wycinane elementy będą ideantyczne niezależnie od typu materiału.

  • Czy praca na maszynie jest trudna?

    Nie!
    Opracowaliśmy bardzo intuicyjne oprogramowanie, którego obsługa wymaga jedynie kilkugodzinnego przeszkolenia. Szkolenie takie jest wykonywane w ramach zakupionej maszyny. W oprogramowaniu jest szereg funkcji i ustawień, które powodują że nawet najbardziej skomplikowane elementy może wykonać osoba, która wcześniej nie miała styczności z podobnymi maszynami.

© LYNX TERMCUT 2006 | Wszystkie prawa zastrzeżone