Sztukaterię elewacyjną ze styropianu lub styroduru można bez trudu wyciąć na dowolny wymiar przy pomocy ploterów termicznych marki LYNX
Sztukaterie architektoniczne ze styropianu. Dekoracyjne elewacje w piance EPS i XPS można wyciąć na wymiar przy pomocy plotera termicznego LYNX TERMCUT

Sztukateria elewacyjna

Sztukateria elewacyjna to rodzaj dekoracji zewnętrznych ścian budynku. W architekturze powszechnie stosuje się różnego rodzaju zdobienia: gzymsy, kolumny, płaskorzeźby, rozety, fryzy, naczółki, frontony itd. Wszystkie te elementy tworzą niepowtarzalny styl budynku.

Tradycyjnie sztukaterię elewacyjną robiono z gipsu, drewna czy kamienia. Aktualnie elewacje i jej zdobienia wykonuje się ze styropianu. Lekkość, łatwość obróbki i parametry izolacyjne materiału sprawiają, że elewacje styropianowe są powszechnie stosowane. Obróbka styropianu ploterem termicznym pozwala uzyskać najbardziej wymyślne kształty. Dzięki temu dekoracyjne elewacje ze styropianu dopasujemy do każdego stylu architektonicznego.

Dedykowana maszyna

Pytania i odpowiedzi

  • seria TERMCUT U

   seria TERMCUT U

   Plotery termiczne marki LYNX z serii TERMCUT U to przemysłowe maszyny CNC o szerokim polu roboczym, służące do produkcji różnorodnych elementów krótkich i długich

 • W jaki sposób przygotować projekt?

  Projekt można przygotować bezpośrednio w programie CAD, który jest standardowym wyposażeniem plotera termicznego. Drugim sposobem jest import gotowej grafiki wektorowej przygotowanej wcześniej przy pomocy odpowiedniego narzędzia, np. AutoCAD, Corel Draw czy Adobe Illustrator.

 • Jakie formaty projektów obsługuje ploter?

  Nasze oprogramowanie pozwala na import plików EPS, AI, DXF, DWG, PLT (HPGL) oraz G-CODE.

 • Czy wycinane elementy będą identyczne?

  Tak!
  Naszym celem jest produkcja maszyn o najwyższych standardach. Wycinane elementy będą identyczne niezależnie od typu materiału.

 • Czy praca na maszynie jest trudna?

  Nie!
  Nasze oprogramowanie jest intuicyjne. Jego obsługa wymaga jedynie kilkugodzinnego przeszkolenia, które jest częścią naszej usługi. Funkcje i ustawienia programu są tak skonfigurowane, że nawet osoby, które wcześniej nie miała styczności z podobnymi maszynami, nie będą miały problemu z jego obsługą.

© LYNX TERMCUT 2006 | Wszystkie prawa zastrzeżone